Як правильно заводити годинник?

Від механічних до кишенькових

Від механічних до кишенькових
 
Как заводить наручные часы?

Наручний годинник, як механічний так і кварцовий, потребує правильного обслуговування. Так вони прослужать Вам якнайдовше. Наприклад, кожен знає, що годинник необхідно регулярно заводити. Це допоможе уникнути їх зупинки в невідповідний момент. У Вас повинна виробитись звичка стежити за заводом годинника, оскільки велика кількість механічного годинника не оснащена індикатором запасу ходу. Отже, сьогодні ми обговоримо з Вами, який буває годинник, і як правильно його заводити.

 

Як заводити механічний годинник

 

Как заводить механические часы?


Щоб механічний годинник радував Вас якомога довше, необхідно навчитися його правильно заводити.
Отже, запам'ятайте кілька простих правил:

♦ Заводити механічний годинник потрібно виключно за годинниковою стрілкою. Тільки не забудьте спершу зняти їх з руки – це дозволить звести до мінімуму навантаження на механізм.

♦ Якщо ви не знаєте, наскільки чутливим є Ваш наручний аксесуар (наскільки довго вистачить запасу ходу) необхідно провести деякі маніпуляції. Для початку зробіть три-п'ять обертів заводної коронки. Як тільки Ви відчуєте, що годинниковий механізм починає чинити опір подальшому прокручування головки, це і буде орієнтиром для припинення заводу.

♦ Виробіть у собі звичку заводити годинник в один і той же час - вранці або ввечері. У цьому, звичайно, немає жодних традицій, і це не є обов'язковою вимогою, яка прописана в інструкції з експлуатації. Справа в тому, що вибравши певний час доби для заводу механічного годинника, Ви зробите це спокійно, без поспіху.


Пам'ятайте, що при регулярному заводі наручний годинник працюватиме точніше і стабільніше. А все тому, що постійно заведена пружина робить роботу механізму стабільнішою.​

 

Якщо у Ваші плани не входить тривале використання годинника, наприклад, коли Ви їдете, а годинник залишається вдома, або ж настав час переходити на літній або зимовий час, слід зробити наступне:

♦ Якщо годинник заводився хоча б один раз за останню добу, тоді годинник не потребує подальшого заводу.

♦ Стрілки повинні рухатися виключно вперед і лише потроху. Таким чином, хвилинний триб не наражатиметься на небезпеку.

Не забувайте, що крутити коронку потрібно лише вперед. Якщо це робити правильно, тоді ні триб, ні муфта не зносяться і не вийдуть з ладу. Щоб внутрішнє мастило краще розподілялося, можна періодично прокрутити механізм у зворотний бік, що дозволить уповільнити процес стирання рухомих деталей.

Якщо Ви не користуєтеся наручним годинником з тієї чи іншої причини, тоді заводити годинник потрібно як мінімум один раз на місяць. Таким чином, мастило в годинниковому механізмі не застоюватиметься, а механізм не занепаде.

 

Як правильно заводити годинник з автопідзаводом

Как правильно заводить часы автоподзаводом?

Власники механічного годинника з автопідзаводом перебувають у більш вигідному положенні, ніж власники наручного годинника без такої функції. Як правило, система автопідзаводу, яка знаходиться в механічному годиннику, сама проводить коригування працездатності пристрою в тому випадку, якщо наручний годинник знаходиться постійно на руці.

Зверніть увагу на такі дуже важливі правила:



♦ Якщо Ваш годинник знаходиться постійно на Вашій руці, тоді потреби в їхньому заводі немає.

♦ Якщо годинник пролежав без руху добу і більше, тоді повернути їх до життя можна за допомогою трьох обертів коронки. Якщо ж після проведених маніпуляцій годинник не заводиться, тоді слід зробити ще пару прокручування заводної коронки.

Система автопідзаводу відповідає за якість робіт наручного механічного годинника протягом доби, але в даному випадку все залежить тільки від того, як довго ви носите годинник на руці.

 

Як завести кварцовий годинник

Как завести кварцевые часы?


 

Навіть найдосконаліший механічний годинник дає похибку до двох мілісекунд за добу. Протягом тривалого часу годинна справа зазнала значних змін, і ось сьогодні вже механічний годинник є досить дорогими виробами, які потребують регулярного заводу. А ось з кварцовим годинником справа інакша.

Основу даного механізму становить кроковий електричний двигун у парі з електронним блоком керування. Кожен секунду на двигун подається електричний імпульс, який приводить його у дію. Це означає, що кварцовий наручний годинник забезпечує стабільність роботи і більш високу точність ходу.

Якщо Вам цікаво, як завести кварцовий годинник, то відповідь досить проста – ніяк. Мікрогенератор електронних імпульсів управляє всім процесом, оскільки така висока швидкість не відбивається на механічних деталях, використовується спеціальний пристрій – дільник. Його завдання полягає у перетворенні 33768 Гц на частоту 1Гц. Даний імпульс передається на двигун ланцюжком, що дозволяє запустити ротор, годинникове колесо, магніти, гальмівний важіль, стартор і численні передавальні шестерні.





Сучасний кварцовий наручний годинник не поступається за своєю стабільністю і надійністю механічним годинникам. Тому, якщо Ви не впевнені, що зумієте заводити годинник щодня, тоді краще вибрати кварцовий годинник.

 

Сьогодні кварцовий годинник випускається не тільки зі стрілками та табло, але і як хронограф з будильником, цифровою індикацією, підсвічуванням дисплея, секундоміром та іншими опціями. Перш, ніж провести запуск кварцового годинника, виробник проводить тестування на спеціальному стенді, використовуючи подачу імпульсів і перевіряючи цілісність електронного ланцюга.

Сучасний кварцовий годинник всесвітньо відомих брендів ви завжди можете придбати в нашому магазині https://timebar.ua/ua/


Як завести кишеньковий годинник

Как завести карманные часы?

І зрештою обговоримо таке питання: як завести кишеньковий годинник? Ви здивуєтеся, але зараз цей аксесуар знову входить у моду.

Тут все набагато простіше, ніж здається. Справа в тому, що завод кишенькових годинників залежатиме від того, до якої категорії вони належать – механічні чи кварцові? Якщо Ваш кишеньковий годинник механічний, тоді їх завод здійснюється за тим же принципом, що і у наручних механічних моделей. А ось кварцовий кишеньковий годинник не потрібно заводити.

Дотримуючись цих простих правил експлуатації наручного годинника, Ви протягом тривалого часу насолоджуватиметеся ідеальною роботою годинникового механізму та своїм улюбленим аксесуаром.

 

 

Поделиться статьей: