Наручний годинник з позолотою

Що таке PVD, IPG, DLC покриття?

 

Що таке PVD, IPG, DLC покриття?

Наручные часы с позолотой
Прилавки магазинів рясніють найрізноманітнішими видами наручних годинників. Не останнє місце тут займає годинник із позолотою. Як Ви вже здогадалися, сьогодні йтиметься саме про них. Цілком природно, що кожного покупця цікавлять деякі питання, пов'язані з довговічністю та гігієнічністю конкретного виду покриття. Як довго воно прослужить? Чи не спровоковано алергію? Із чого складається нанесене покриття? Спробуємо розібратися, які види позолоти існують і яким чином вони наносяться. Також розберемо їх переваги та особливості.

Наручний годинник та позолота


У всі часи людина ставила золото на почесне місце, перетворюючи його зі звичайного на священний метал, гідних королів. Сьогодні вироби із золота також актуальні. Вони є своєрідним показником високого статусу та добробуту. На жаль, не кожна людина може собі дозволити золоті прикраси та аксесуари. Тоді на допомогу приходить позолота. Позолочений годинник є чудовою альтернативою золотим виробам, до того ж це доступно і справді красиво.
 
Наручные часы с золотым покрытием
 
Безумовно, головна перевага позолоти – доступна вартість. За помірною вартістю Ви набуваєте презентабельності та шику. Крім переваг є у позолоти і мінус – це обмежений термін служби. Від того, якої товщини нанесено золото, від кількості шарів, наскільки схильний до механічних пошкоджень і як часто користується аксесуар і залежить час експлуатації наручного годинника з позолотою.

Існує кілька видів позолочених напилень: звичайна позолота, гальванічне покриття, PVD, IPG, DLC. Для звичайної позолоти використовується рожеве та жовте золото. Даний вид напилення можна проводити не лише як самостійну послугу, а й навіть під час ремонту годинника. Жовте напилення виходить за допомогою сполуки золота, десяти відсотків міді та п'ятнадцяти відсотків срібла. Для отримання рожевого кольору додається будь-який метал, який дає рожевий колір.
Звичайна позолота наноситься на наручний годинник електрохімічним способом. Він гарантує, що позолота не відшаровуватиметься. Щоправда, цей вид покриття легко стирається, тому що мінімальна товщина становить 4 мк, а термін експлуатації сягає двох років. Для того, щоб продовжити термін служби улюбленого аксесуара, рекомендуємо не носити годинник із звичайною позолотою з одягом із міцної тканини.

Крім звичайної позолоти, наручний годинник може бути покритий гальванічним методом. Цей вид напилення досягається за допомогою електролізу. В результаті покриття можна отримати найрізноманітнішої товщини і з різних металів: золота, срібла або платини. Ще зовсім недавно гальванічний метод для захисту наручного годинника використовувався частіше за інших, але сьогодні цей варіант відходить на другий план, поступаючись місцем більш сучасним варіантам нанесення позолоти.

Що таке PVD покриття?


Найбільш популярною технологією захисту наручного годинника є нанесення PVD покриття – у перекладі з англійської означає фізичний процес осадження пари. PVD покриття є напиленням, яке складається з декількох шарів. Технологічний процес нанесення PVD покриття ділиться на два етапи. Щоб його отримати, на корпус годинника у вакуумі наноситься тонкий шар нітриду титану, а поверх нього тонкий шар з дорогоцінного металу товщиною до трьох мк. Головною перевагою нітриду титану є його практично ідентичний із золотом колір. Навіть, незважаючи на те, що золотий шар через певний час зітреться, шар нітриду титану протримається набагато довше, а схожість кольору дає можливість продовжити зовнішній вигляд самого годинника.

Наручные часы с покрытием PVD

 

PVD покриття наноситься за наявності високої температури, тиску та вакууму. Всі ці складові дають можливість частинкам металу зайняти своє місце серед молекул поверхні годинника. Як результат, два різні метали між собою міцно з'єднуються, а характеристики основного металу не зазнають жодних змін. PVD покриття рівномірно розподіляється по годинниковій поверхні, захищаючи її від утворення мікротріщин, являючи собою захисний шар, стійкий до стирання та утворення подряпин. Покриття завтовшки п'ять мкм надійно оберігає наручний годинник від зносу, саме тому, PVD покриття з використанням дорогоцінних металів по праву вважається найдорожчим методом позолоти. Наручний годинник з PVD покриттям може прослужити вірою і правдою до п'ятнадцяти років, тому цей метод є найпопулярнішим способом обробки годинної поверхні – ефективно та універсально.

PVD покриття має ряд переваг:

• Для нанесення необхідного напилення не потрібні високі температурні режими, що дозволяє уникнути деформації виробу.
• PDV покриття є надійним покриттям, яке має антиабразивні властивості та захищає метал-основу від корозії.
• PDV є екологічно чистим покриттям, а це означає, що на навколишнє середовище не впливає негативно.
Спрогнозувати, наскільки довговічним виявиться нанесене покриття Вашого годинника, досить складно. Згідно з дослідженнями, 1 мк шару позолоти стирається при регулярному носінні за 18 місяців. На практиці все зовсім інакше, тому що даний показник у різних власників суттєво відрізняється завдяки таким факторам, як вологість і температура навколишнього середовища, косметичні засоби, якими користується власник, склад тканини його гардеробу.

PDV покриття має одну тонкість. Справа в тому, що нітрид титану був не випадково обраний як проміжний шар між матеріалом-основою і зовнішньою позолотою. Завдяки тому, що за своїми зовнішніми даними нітрид титану практично не відрізняється від золота, навіть якщо золотий шар поступово витерся, зовнішній вигляд наручного годинника від цього не постраждає.

IPG покриття наручного годинника


IPG-покриття (Ion Plating Gold) є спеціальним іонним напиленням золота з проміжним гіпоалергенним шаром (підкладкою). Даний вид покриття є більш стійким у порівнянні з іншими сучасними варіантами, такими як позолота, гальваніка та навіть PVD напилення.
 
Наручные часы с покрытием IPG
 
Іонне напилення золота з підкладкою має чудові показники стійкості до стирання, не викликає алергію, не схильне до потьмарення і окислення, а також робить корпуси і браслети годинників зовні чудовими.
Рівень стійкості IPG покриття залежить від товщини його шару. Середній показник товщини позолоти після нанесення напилення досягає один мікрометр. Згідно з дослідженнями, наручний годинник з даним видом покриття при терті про інші предмети металевого походження, або при сильних ударах, залишали на собі лише незначні частинки металу другого предмета. Щоб їх позбутися, достатньо було їх просто змахнути, при цьому, ніяких тріщин і пошкоджень на корпусі не виникало. Свою міцність і надійність IPG-покриття неодноразово доводило на практиці та зарекомендувало себе лише з найкращого боку.

DLC покриття


Diamond-like-carbon – скорочено DLC (вуглець із алмазними властивостями) – є найкращим покриттям серед представлених різновидів. Даний вид покриття був узятий із технологій з виробництва різальних інструментів. Спосіб нанесення DLC покриття - за допомогою особливого пристрою на корпус наручного годинника наносять вуглецеві молекули, що розпалилися, які і утворюють потрібну захисну плівку. В результаті цієї процедури годинник стає більш стійким до найсильніших пошкоджень, тому що вуглецевий шар за своєю міцністю прирівнюється до алмазу. DLC покриття також служить для забезпечення підвищеного опору впливу хімічних речовин та електрики.
 
Наручные часы с покрытием DLC
Хотілося б звернути Вашу увагу, вибираючи наручний годинник із позолотою, пам'ятайте, що корпус даного аксесуара повинен містити інформацію про наявність позолоти у вигляді напису «AU» - якщо вона є, значить шар напилення містить золото. Пам'ятайте також, що будь-яке напилення продовжує життя Вашого годинника мінімум років на п'ять, зберігаючи їх блиск і первісну красу. Але це не означає, що напилення вічне. Воно також стирається через певний період часу, а для того, щоб Ваш годинник якомога довше залишався у своєму первозданному вигляді, слід дотримуватися традиційних правил носіння наручного годинника.

TOP 5: Наручний годинник з позолотою

Sale - 30%
9 500 6 650
Sale - 30%
New collection
Sale - 30%
11 120 7 784
Sale - 30%
Sale - 10%
13 850 12 465
Sale - 10%
Sale - 50%
15 200 7 600
Sale - 50%
Sale - 30%
12 740 8 918
Sale - 30%